CAYMA HAKKI

ALICI, mal satışına ilişkin mesafeli sözleşmelerde, ürünün (Konser ve Etkinlik Biletleri Hariç) kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim tarihinden itibaren 14 (on dört) gün içerisinde hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı reddederek sözleşmeden cayma hakkını kullanabilir. Ancak, yılbaşı tatili ve resmi bayram günlerinde ve ALICI ’ya özel olarak hazırlanan veya satışa sunulan ürünlerde, kampanya ve promosyon ürünlerinde ürünün iadesi alınamamakta; ALICI bu şartları kabul ederek alışverişini gerçekleştirmektedir.

Hizmet sunumuna ilişkin mesafeli sözleşmelerde ise, bu süre sözleşmenin imzalandığı tarihte başlar. Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile hizmetin ifasına başlanan hizmet sözleşmelerinde cayma hakkı kullanılamaz. Cayma hakkının kullanımından kaynaklanan masraflar SATICI’ ya aittir.

a) 3. kişiye veya ALICI ’ya teslim edilen ürünün faturası, (İade edilmek istenen ürünün faturası kurumsal ise, geri iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri İADE FATURASI kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.)

b) İade edilecek ürünlerin iade formu ile birlikte, orijinal kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmesi ve kullanılmamış olması gerekmektedir.

c) SATICI, cayma bildiriminin kendisine ulaşmasından itibaren en geç 10 günlük süre içerisinde toplam bedeli ve alıcıyı borç altına sokan belgeleri ALICI ’ya iade etmek ve 14 günlük süre içerisinde malı iade almakla yükümlüdür. Bu süre içinde ürün teslim edilmez ise, ALICI sözleşmeyi sona erdirebilir.

d) ALICI ’nın kusurundan kaynaklanan bir nedenle malın değerinde bir azalma olursa veya iade imkânsızlaşırsa ALICI kusuru oranında SATICI’ nın zararlarını tazmin etmekle yükümlüdür.

e) Cayma hakkının kullanılması nedeniyle SATICI tarafından düzenlenen kampanya limit tutarının altına düşülmesi halinde kampanya kapsamında faydalanılan indirim miktarı iptal edilir.

f) Cayma hakkı nedeniyle iade edilen ürünün satıcıya geri gönderilirken ödenen kargo bedeli ALICI tarafından karşılanacaktır.

g) SATICI ürün satarken ALICI 'dan tahsil ettiği kargo ücretini iade etmez. Ürün sevkiyat masrafı olan kargo ücret(-leri) ALICI tarafından ödenecektir.

İADE KOŞULLARI
Kullanmakta olduğunuz web sitesi üzerinden elektronik ortamda sipariş verdiğiniz takdirde, size sunulan ön bilgilendirme formunu ve mesafeli satış sözleşmesini kabul etmiş sayılırsınız.
Satın aldığınız ürünün satış ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği (RG:27.11.2014/29188) hükümleri ile yürürlükteki diğer yasalara tabidir.

www.revagrup.com.tr adresinden satın aldığınız ürünlerin iadesi için önce hesabım sekmesinden ilgili siparişinizi seçip iade talebinizi oluşturmanız gerekmektedir.
www.revagrup.com.tr sitesinden almış olduğunuz ürünlerin, ürün teslim tarihinden itibaren 14 gün içinde iade formu ile orijinal kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ile beraber eksiksiz ve hasarsız olarak, tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmemiş ürünlerin iadesini yapılabilirsiniz.

SATICI, cayma bildiriminin kendisine ulaşmasından itibaren en geç 10 günlük süre içerisinde toplam bedeli ve ALICI ’yı borç altına sokan belgeleri ALICI’ ya iade etmek ve 14 günlük süre içerisinde malı iade almakla yükümlüdür. Üründen kaynaklanan herhangi bir kusur sebebiyle yapacağınız iadelerde de aldığınız ürünü teslim tarihinden itibaren 45 gün içerisinde iade edebilirsiniz.

ALICI’ nın kusurundan kaynaklanan bir nedenle malın değerinde bir azalma olursa veya iade imkânsızlaşırsa ALICI kusuru oranında SATICI ’nın zararlarını tazmin etmekle yükümlüdür. Ancak cayma hakkı süresi içinde malın veya ürünün usulüne uygun kullanılması sebebiyle meydana gelen değişiklik ve bozulmalardan ALICI sorumlu değildir.

SATICI ‘nın öngöremeyeceği mücbir sebepler oluşursa ve ürün süresinde teslim edilemez ise, durum ALICI ’ya bildirilir. ALICI siparişin iptalini, ürünün benzeri ile değiştirilmesini veya engel ortadan kalkana dek teslimatın ertelenmesini talep edebilir. ALICI siparişi iptal ederse, ürün ücreti 7 iş günü içerisinde satın alma işlemi sırasında kullandığınız ödeme yöntemine göre iade yapılacaktır. Bu ücretin hesabınıza yansıması banka prosedürleri gereği 3-7 iş gününü bulabilmektedir.Ödemeyi nakit ile yapmış ise iptalinden itibaren 14 gün içinde kendisine nakden bu ücret ödenir. Alıcı, ödemeyi kredi kartı ile yapmış ise ve iptal ederse, bu iptalden itibaren yine 14 gün içinde ürün bedeli bankaya iade edilir, ancak bankanın alıcının hesabına 2-3 hafta içerisinde aktarması olasıdır.
Ürün iadelerinde sevkiyat masrafı olan kargo ücretleri alıcılar tarafından ödenecektir. İptal edilen siparişlerde ürün kargoya verilmiş ise, ürünlere ait tüm gönderim ve dönüş kargo giderleri ALICI ‘ya aittir.
Ürün iadesinde ürün satış faturasının ürün ile beraber mutlaka gönderilmesi gerekmektedir. Eğer ürünün faturası kurumsal ise, iade işlemi için kurumun düzenlemiş olduğu, kargo payı dâhil edilmeden veya edilerek anlaşmaya bağlı iade faturası kesilmelidir.
Kişiye özel üretilen ürünlerin iadesi yapılamaz.
Cayma hakkının kullanılması nedeniyle SATICI tarafından düzenlenen kampanya limit tutarının altına düşülmesi halinde kampanya kapsamında faydalanılan indirim miktarı iptal edilir.

ALICININ ÜRÜNÜ KONTROL ETME YÜKÜMLÜLÜĞÜ
Alıcı, sözleşme konusu mal/hizmeti teslim almadan önce muayene edecek; ezik, kırık, ambalajı yırtılmış vb. hasarlı ve ayıplı mal/hizmeti kargo şirketinden teslim almamalıdır. Teslim alınan mal/hizmetin hasarsız ve sağlam olduğu kabul edilmiş olur. Cayma hakkı kullanılacaksa mal/hizmet kullanılmamış olması gerekmektedir. Ürün iadelerinde ürün ile beraber faturası da iade edilmelidir.

ÜCRET İADE SÜRECİ
İade ürününüz Reva Grup yetkilileri tarafından incelenerek, iade şartlara uygun olup olmadığı araştırılacaktır. İade prosedürlerine uygun olan ürünlerin iadesi onaylanacak, ürün ücreti 7 iş günü içerisinde satın alma işlemi sırasında kullandığınız ödeme yöntemine göre iade yapılacaktır. Bu ücretin hesabınıza yansıması banka prosedürleri gereği 3-7 iş gününü bulabilmektedir.
Ürün teslim edildikten sonra, alıcının ödeme yaptığı kredi kartının yetkisiz kişiler tarafından haksız olarak kullanıldığı tespit edilirse ve satılan ürün bedeli ilgili banka veya finans kuruluşu tarafından SATICI ’ya ödenmez ise, ALICI sözleşme konusu ürünü 3 gün içerisinde nakliye gideri ALICI ’ya ait olacak şekilde SATICI ’ya iade etmek zorundadır.

CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAK ÜRÜNLER
ALICI ’nın istekleri veya açıkça onun kişisel ihtiyaçları doğrultusunda veya kişiye özel hazırlanan ürünlerde cayma hakkı kullanılmaz.
Niteliği itibarıyla iade edilemeyecek mal/hizmetler, hızla bozulan ve son kullanma tarihi geçen mal/hizmetler, tek kullanımlık mal/hizmetler, hijyenik mal/hizmetler, kopyalanabilir her türlü yazılım ve programları, son kullanma tarihi geçme ihtimali olan mallardır. Ayrıca, her türlü yazılım ve programlarında, çeşitli medyaların (DVD, CD vb.), bilgisayar ve kırtasiye sarf malzemelerinde (toner, kartuş, şerit vb.) ile kozmetik malzemelerin iadesinde cayma hakkının kullanılabilmesi için mal/hizmetin ambalajının açılmamış, bozulmamış ve kullanılmamış olmaları şartı bulunmaktadır.
İş bu sözleşmeden kaynaklanabilecek ihtilaflarda, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar ALICI ’nın mal veya hizmeti satın aldığı ve ikametgahının bulunduğu yerdeki Tüketici Hakem Heyetleri, belirtilen değer üstüne Tüketici Mahkemeleri; bulunamayan yerlerde Asliye Hukuk Mahkemeleri yetkilidir.
Ayrıca Tüketici Mahkemesinin bulunmadığı yerlerde ise Tüketici Mahkemesi sıfatıyla Asliye Hukuk Mahkemelerine başvurunun yapılması gerekmektedir.
Siparişiniz hazırlık aşamasında ya da henüz Kargo yetkililerine teslim edilmediyse, +90 216 606 34 77 numaralı müşteri iletişim hattımızı arayarak ya da info@revagrup.com.tr adresine e-posta göndererek veya iletişim formu doldurarak bildirebilirsiniz. Siparişiniz gün içerisinde iptal edilecektir. Müşteri Hizmetlerimiz Hafta içi Sabah 08.00 ila 18.00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

SATICININ CAYMA HAKKI BİLDİRİMİ YAPILACAK İLETİŞİM BİLGİLERİ:
Ünvanı : Reva Grup Elektrik Mühendislik ve Proje Danışmanlık A.Ş.
Adresi : Sahrayıcedit Mah. Uçar Sk. No:3/B Kadıköy - İstanbul
Telefon : +90 216 606 34 77
E-posta : iinfo@revagrup.com.tr

ÜST Call Now Button