Yatırımını yapacağınız tüm yapı sınıfları için önceliğiniz bütçe ve proje tasarımıdır. Proje tasarımının en doğru şekilde yapılması yatırımınız süresince karşınıza çıkabilecek tüm masrafları size sunacaktır.

DEVREYE ALMA, KONTROL VE KABUL

Projelerinizin imalat sonrası devreye alma sürecinde test, kontrol ve kabul sürecini takip edebiliriz.

Devreye Alma, Kontrol ve Kabul hizmetimiz için bizimle iletişim kurun.

İşin durum tespiti yapılması geçici kabul sürecidir. Geçici kabulden en az 15 gün önce onaylı as-built projeler, sistem bakım talimatnameleri, sistemlerin detaylı katalogları vs. teslim edilir. Geçici kabul heyeti; işveren vekili, proje müellifi, imalatçı firma temsilcisi ve varsa işletme mühendisinden oluşur. Yapılan imalatların son durumu, sistemlerin çalışması vb. teknik durumlar incelenir. Yapılan iş bina ise, iskâna uygun olup olmadığı tespit edilerek, eksikler listelenir, giderilmesi için tespitlerle birlikte imalatçıya yazı yazılarak, kusurların giderilmesi için süre verilir.

Kusurlar giderildikten sonra, sistemler süreklilik testi için çalıştırılır ve sistem garantileri başlar. Geçici kabul eksikliklerinin düzeltilmesi ile bina kullanıma sunulur. Tutulan son tutanağa göre, hakkedişteki, yaklaşık yüzde 5 olan geçici kabul kesintisi serbest bırakılır. Geçici kabulden sonra, sistem yedek parçaları ile garanti anlaşmaları işverene ve de işletmeye teslim edilir. İşletme personeli için ücretsiz sistem eğitimleri organize edilip, tamamlanmasıyla, tüm sistemlerin çalıştırılması ve bakımı işletmenin sorumluluğuna geçer.

Geçici kabulden 1-2 yıl sonra kesin kabul yapılır. Varsa, teknik sorunlar tespit edilerek düzelttirilir. Kusur, ihmal edilebilir bir nitelikte ise, tespit edilen bedel, kesin teminat bedelinden kesilerek, kesin hesap ve iş tamamlanır.

PAYLAŞ:

PERİYODİK MUAYENE, TEST VE ÖLÇÜM TEKLİFİ ALABİLİRSİNİZ

Periyodik muayenenizi yaptırarak enerji kayıplarından kurtulabilirsiniz.

ÜST Call Now Button